На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби беруть участь у обговоренні питань галузі бджільництва

середа, 24 лютого, 2021 - 12:16
На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби беруть участь у обговоренні питань галузі бджільництва

У Сновській територіальній громаді місцеві бджолярі разом з головними агрономами сільгосппідприємств та представниками територіального підрозділу Держпродспоживслужби під час наради обговорили ситуацію у сфері бджільництва району напередодні весняно-польових робіт.

Зокрема, представникам сільгосппідприємств були нагадані правила застосування засобів захисту рослин і наголошено на необхідності сповіщення про обробку полів через засоби масової інформації органів місцевого самоврядування та бджолярів, чиї пасіки розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому необхідно повідомляти дату обробки, назву препарату, ступінь токсичності препарату і термін його дії.

Наголошувалося, що обробки слід проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години, не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Загалом у Сновській громаді налагоджена співпраця пасічників із агроформуваннями та напрацьований алгоритм дій щодо цього. До прикладу, торік сільгоспвиробники повідомляли про майбутні обробки міську раду, а вона у свою чергу через групу у Вайбері та за допомогою СМС-розсилки - самих пасічників. Завдяки такій схемі інформування та злагодженій роботі усіх зацікавлених сторін протягом 2020 року у районі не зафіксовано жодного випадку отруєння бджіл.

Власникам пасік доведено та роз’яснено ветеринарно-санітарні вимоги, обов’язкові для виконання в галузі бджільництва. Фахівці Держпродспоживслужби також наголошували на обов’язковій державній реєстрації пасік за місцем їх розташування.Головне меню