Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
6 + 10 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Держпродспоживслужба: загиблі тварини авіарейсу Київ-Торонто перед початком польоту пройшли ветеринарно-санітарний контроль та були клінічно-здоровими

13 червня 2020 року під час здійснення авіарейсу №1241 Київ-Торонто, на борту якого перебувало 665 тварин, (у тому числі 100 котів, 565 собак), 38 собак загинуло, а інші тварини постраждали від зневоднення.

Перед початком польоту усі тварини були клінічно здорові і походили з благополучних щодо інфекційних хвороб територій відповідно до ветеринарного контролю у супроводі 52-х ветеринарних свідоцтв Форми 1 Вет.

Під час оформлення було перевірено відповідність супровідних ветеринарних документів, наявність інформації про відповідні щеплення та обробки. За результатами огляду було встановлено, що тварини клінічно-здорові. Після чого власники тварин передали їх для завантаженням у літак працівниками аеропорту та авіакомпанії.

При перевезенні тварин існують обов’язкові до виконання перевізником міжнародні норми авіаційних перевезень (IATA). Ці норми передбачають лист перевірки готовності вантажу до перевезення (чек-лист) за підписом авіакомпаній, (або) хендлінгових компаній відповідальних за готовність.

Однією із версій загибелі тварин є асфіксія в наслідок порушення кондиціювання багажного відділення літака (не правильне розміщення кліток). Офіційні звернення ветеринарної служби Торонто з цього приводу відсутні.

За даним фактом Поліція Київської області відкрила кримінальне провадження за ст. 299 (Жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України.

На даний час триває розслідування.

Разом з цим Держпродспоживслужба заявляє, що виникнення такої ситуації є абсолютно неприпустимою, адже Boeing 767, у якому перевозилися тварини (передній, задній та балковий вантажний відсік), повністю вентулюються та є температурно регульованими, що забезпечується конструктивом повітряного судна.

Фахівці Держпродспоживслужби висловлюють свій глибокий сум стосовно загибелі тварин, які перевозилися рейсом Київ-Торонто та сподіваємося, що в подальшому суб’єкти господарювання будуть більш відповідальнішими щодо поводження з тваринамиз метою недопущення повторення даних випадків.

Держпродспоживслужба: загиблі тварини авіарейсу Київ-Торонто перед початком польоту пройшли ветеринарно-санітарний контроль та були клінічно-здоровими