Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
5 + 13 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

На Черкащині фітосанітари обговорили питання поширення шкідників та епізоотичну ситуацію в області

Днями на Черкащині фахівців Головного управління Держпродспоживслужби області спільно з фахівцями Головного управління лісового та мисливського господарства Черкащини провели спільну нараду з питань небезпеки поширення на території області шкідника ясеневої смарагдової вузькотілої златки (ЯСВЗ) та епізоотичній ситуації щодо високопатогенного грипу птиці,  африканської чуми свиней і сказу тварин та розглянули стан регуляції поголів’я диких кабанів і організацію контролю ефективності пероральної вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу.

Начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктор Жовнір акцентував увагу на тому, що ЯСВЗ вкрай небезпечний шкідник ясена, горіха та деяких інших листяних порід дерев.

Він зазначив про те, що на відміну від більшості інших стовбурових шкідників ЯСВЗ атакує абсолютно здорові дерева. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають упродовж  двох-трьох років. Шкідливість златки загрозливо велика. Традиційні хімічні методи боротьби не дають необхідного результату і не дозволяють зупинити подальше поширення ЯСВЗ. Єдиним способом знищення златки на даний момент залишається вирубка і знищення уражених дерев. За майже 20 років ясенева златка поширилася всією територією США, половиною Канади, значною площею РФ. В Україні вже був зафіксований один випадок виявлення вогнища цього небезпечного шкідника на території Луганщини.

У ході обговорення також було наголошено, що цього року державні фітосанітарні інспектори Черкащини в окремих регіонах області встановлювали феромонні пастки на ЯСВЗ. Саме такі пастки допомагають аналізувати фітосанітарні ризики, всебічно оцінювати види шкідників, що загрожують лісовому господарству.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктор Маламуж ознайомив присутніх з епізоотичним станом щодо основних інфекційних захворювань тварин та птиці в області  та повідомив про загрози, які пов’язані з інфекційними захворюваннями та на сьогоднішній день є актуальні для України.

Також він відзначив, що моніторингові дослідження серед диких перелітних птахів під час весняної та осінньої міграцій 2019 року щодо  високопатогенного грипу птиці та хвороби Ньюкасла виконані на 102%. З метою вивчення епізоотичної ситуації в мисливських угіддях області з початку 2019 року моніторингові дослідження лисиць на трихінельоз та сказ було також  повністю виконано.

Учасникам заходу було наголошено про те, що на Черкащині постійно триває робота з  депопуляції диких кабанів та моніторингу АЧС. З початку року фахівці Держпродспоживслужби області дослідили біоматеріали від 27 голів кабанів, у тому числі 5 - з початку цьогорічного сезону полювання. Всього на 2019 рік заплановано щонайменше 250 таких досліджень. З огляду на це Віктор Маламуж зазначив на необхідності провести моніторинг інфекційних захворювань серед диких тварин, в тому числі на АЧС. Також у ході своєї доповіді він детально зупинився на заходах  з контролю ефективності пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Підсумовуючи перший заступник начальника управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко наголосив на  важливості постійної співпраці обласного лісомисливського управління та Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області. Він зазначив, що саме активна співпраця служб дає можливості і надалі вчасно реагувати на нові виклики. 

На Черкащині фітосанітари обговорили питання поширення шкідників та епізоотичну ситуацію в області