Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
16 + 1 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Впровадження обов’язкової ідентифікації та реєстрацію тварин сприятиме подальшому забезпеченню епізоотичного та епідеміологічного благополуччя України

11 листопада 2019 року на базі Оргуського інформаційно-просвітницького центру Міністерства енергетики та захисту довкілля України відбулось засідання робочої групи з питання впровадження ідентифікації та реєстрації тварин під керівництвом голови підкомітету лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного обігу, природних ландшафтів та об’єктів природного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, народного депутата України Овчинникової Юлії Юріївни.

У засіданні робочої групи також взяли участь народні депутати України, фахівці Міністерства енергетики та захисту довкілля, директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок експерти зоозахисники та представники громадськості.

Під час засідання учасники заходу ознайомилися з чинною в Україні системою ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин та можливостями Єдиного державного реєстру тварин для забезпечення належної реєстрації домашніх собак та котів, диких тварин, що перебувають у стані неволі та напіввільних умовах. Також було розглянуто міжнародний досвід та досвід впровадження ідентифікації і реєстрації домашніх тварин у Львові.

У ході обговорення питань директор Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок зазначив, що для забезпечення епізоотичного та епідеміологічного благополуччя України, зокрема щодо особливо небезпечних захворювань спільних для людей та тварин, наприклад, сказу, та проведення 100% щеплення собак та котів проти даного захворювання, вкрай необхідним є впровадження державного реєстру домашніх тварин та його взаємодія з програмними продуктами Держпродспоживслужби: Єдиним державним реєстром ветеринарних документів, Національною базою результатів лабораторних досліджень (випробувань), епізоотичною системою та інше.

«Створення Державного реєстру домашніх тварин необхідне для створення належного обліку домашніх тварин та контролю за їх переміщенням, підтвердження права володіння твариною, успішного вирішення проблеми бездомних тварин», - додав Ігор Клименок.

За результатам засідання робочої групи всі учасники підтримали пропозицію про необхідність та першочерговість впровадження ідентифікації і реєстрації домашніх тварин (котів та собак), а також диких тварин, що перебувають у стані неволі та напіввільних умовах в державному реєстрі.

Впровадження обов’язкової ідентифікації та реєстрацію тварин сприятиме подальшому забезпеченню епізоотичного та епідеміологічного благополуччя України