Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
18 + 0 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

У Афінах фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зустрічі Експертів GF-TADs з заразного нодулярного дерматиту та сказу

16-17 жовтня 2019 року у м. Афіни  (Греція) відбулася дев’ята міжнародна зустріч групи експертів GF-TADs з заразного нодулярного дерматиту (LSD) та сказу. Від України у зустрічі взяв участь начальник Відділу організації протиепізоотичних заходів Держпродспоживслужби Олексій Клименок.

У рамках зустрічі учасники обговорили стабілізацію ситуації з  LSD в Європі. Під час обговорення питання було зазначено, що на даний час  спалахи захворювання реєструються в Туреччинні та на  території центральної Азії.

Європейські експерти високо оцінили  Програму активного та пасивного моніторингу ситуації щодо заразного нодулярного дерматиту, яка впроваджена в Україні, та зауважили, що такі національні програми контролю повинні і надалі діяти в Європі.

Також було відзначено, що країни, які продовжують вакцинувати поголів’я, але 2016 року не мають випадків захворювання, повинні спробувати поетапно відмовлятися  від вакцинації без негативних наслідків. У цьому контексті було  висловлене зауваження, що взагалі дуже складно увійти в режим вакцинації у країні, але ще складніше відмовитись від вакцинації LSD без негативних наслідків.

Слід зазначити, що економічна доцільність вакцинації має місце в короткостроковій перспективі, проте вже в середньостроковій перспективі заходи з стемпінг-ауту виглядають більш економічними: кожна кампанія з вакцинації LSD є доволі фінансово затратною.

Крім того, на зустрічі Українська делегація  представила презентацію  про здійсненні кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в 2018 та 2019 роках та проведену оцінку ефективності зазначених заходів.

 

Держпродспоживслужба, незважаючи на ажіотаж пов'язаний з LSD в 2014-2016 рр. та рекомендації зовнішніх та деяких внутрішніх експертів, точно оцінила епізотичну ситуаціюна своїй території та не почала проводити вакцинацію проти LSD. У результаті вдалося зекономити бюджетні кошти та запобігти експортним обмеженням,  пов'язаних з вакцинацією проти LSD.

У Афінах фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зустрічі Експертів GF-TADs з заразного нодулярного дерматиту та сказу