Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
3 + 6 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Держпродспоживслужба розраховує, що перші позитивні результати кампанії проти сказу будуть відчутні вже до кінця року

Ми розраховуємо, що перші результати масштабної кампанії з подолання сказу в Україні будуть відчутними вже за підсумками поточного року. На цьому 22 березня 2019 року наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час зустрічі з трудовим колективом Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області. Зустріч пройшла за участі начальника ГУ Євгенія Баркита, першого заступника начальника ГУ Ростислава Волошина та керівників структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Він нагадав, що торік завдяки виділеному фінансуванню в Україні вперше за декілька років розпочата масштабна програма з ерадикації сказу в державі, яка включає імунізацію домашніх та диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Особлива увага була приділена імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, які є основним джерелом поширення цього захворювання. Кампанія охопила майже всю територію України. Було використано понад 6,6 млн доз антирабічної вакцини, які були розповсюджена за допомогою авіаційного транспорту.

Голова Держпродспоживслужби зазначив, що в поточному році ця кампанія буде продовжені, але саме від ефективності роботи на місцях залежить кінцевий результат.

«Ми розраховуємо, що за підсумками поточного року нам вдасться суттєво скоротити кількість випадків захворювання на сказ. Звісно, стійкий результат такої роботи буде відчутним через 3-4 роки, але саме 2019 рік повинен стати переломним, і ми на це дуже сподіваємося», - зазначив Володимир Лапа.

За його словами, прикладом позитивної діяльності зі стабілізації епізоотичної ситуації щодо сказу можна взяти країни ЄС.

«Євросоюз теж стикався з подібною проблемою. Вони спершу оздоровили всю територію ЄС від сказу. Тепер робота в основному зосереджується на буферній зоні. Ми маємо вийти на такий же режим роботи», - зазначив він.