Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
3 + 11 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Держпродспоживслужба розпочала оформлення документів на розмитнення овець

09.11.2018 від представника власника овець, які були повернуті турецькою стороною та наразі утримуються на території Тульчинської філії ДП «Укрветсанзавод», через «єдине вікно» була зареєстрована заява щодо видачі Держпродспоживслужбою ветеринарних документів на розмитнення цих тварин.

Спеціалісти Південно-Західної регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті розпочали процедуру оформлення документів.

Відповідно до заявки представника власника, після розмитнення тварини планують розмістити на карантинний майданчик, який знаходиться в Одеській області.

Це питання також піднімалося сьогодні і під час зустрічі Першого заступника Голови Держпродспоживслужби Андрія Жука із зоозахисниками. Він запевнив активістів, Держпродспоживслужба у цьому процесі надаватиме максимальне сприяння в межах законодавства.

Крім того, Андрій Жук поінформував учасників зустрічі про стан виконання заходів, які Держпродспоживслужба зобов’язалася вжити за результатами попередньої зустрічі з активістами 29 жовтня 2018 року.

Так, Держпродспоживслужба оголосила про проведення внутрішньої перевірки ситуації з поверненням овець, які експортувалися в Туреччину. З цією метою була створена робота група, яка перевірила дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні карантинування, перевезення, утримання та оформлення документів на поголів’я овець, призначеного для експорту до Турецької Республіки, державними органами та установами, що входять до сфери управління Держпродспоживслужби. Наразі проводиться робота з узагальнення результатів. Рішення про вжиті заходи за результатами перевірки будуть оголошені 12 листопада 2018 року.

Також видано наказ Держпродспоживслужби «Щодо випадків недотримання правил транспортування тварин» № 887 від 31.10.2018, відповідно до якого ветеринарні документи на живих тварин нині видаються лише після перевірки дотримання умов транспортування тварин. На прохання активістів Держпродспоживслужба до кінця наступного тижня оприлюднить інформацію щодо кількості відвантажень у такому форматі.

Крім того, Голова Держпродспоживслужби у рамках робочих зустрічей на рівні Мінфіну та Бюджетного комітету парламенту піднімав питання необхідності передбачити в проекті Державного бюджету на 2019 рік фінансування на спорудження прикордонних інспекційних постів з карантинними зонами. Разом з цим, Служба направила звернення до Кабінету Міністрів України з проханням провести нараду за участю всіх зацікавлених органів, зокрема митних органів, адміністрації морських портів для налагодження конструктивної комунікації з метою оперативного вирішення можливих проблемних ситуацій, що можуть виникати при експортно-імпортних операціях з тваринами.

Окремо учасники зустрічі обговорили питання забезпечення умов утримання овець у Тульчині. Андрій Жук запевнив, Держпродспоживслужба готова забезпечити надання ветеринарної допомоги тваринам.

Перший заступник Голови зазначив, що зоозахисники мають право провести незалежну експертизу досліджень овець, у яких встановлено діагноз інфекційний епідидиміт. Такі дослідження можуть бути проведені або в європейській референс-лабораторії, або в референс-лабораторії МЕБ.

За результатами зустрічі досягнуто домовленості про подальшу комунікацію у рамках ініціативної групи, яку сформують зоозахисники.