Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
4 + 0 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Представники Держпродспоживслужби та зоозахисники домовилися про подальшу комунікацію та співпрацю

29 жовтня 2018 року керівництво Держпродспоживслужби зустрілося з активістами та зоозахисниками. Метою зустрічі був пошук шляхів вирішення ситуації, яка склалася з поверненими турецькою стороною вівцями.

Від Держпродспоживслужби з активістами зустрівся Голова Володимир Лапа.

Він доповів, що станом на сьогодні, вівці, які були повернути з Туреччини до України, розміщені на спеціально облаштованому майданчику на Тульчинській філії ДП «Укрветсанзавод» у Вінницькій області.

Тваринам забезпечені відповідні умови, догляд, їжа і вода, їм надається ветеринарна допомога.

Вівці пройшли клінічний огляд і сьогодні відбувається відбір крові з метою проведення лабораторних досліджень та підтвердження або виключення у них небезпечних захворювань. Відбір крові відбувається силами Держпродспоживслужби та паралельно – волонтерами. Лабораторні дослідження проводитимуться в лабораторії Держпродспоживслужби та незалежній лабораторії в м. Києві. Очікується, що результати досліджень будуть готові до кінця тижня.

У залежності від результатів досліджень буде прийнято рішення про подальше поводження з тваринами. У разі відсутності небезпечних хвороб тварини не підлягатимуть знищенню.

Держпродспоживслужба ініціювала порушення кримінального провадження за фактом порушення ветеринарно-санітарних норм та жорстокого поводження з тваринами.

Крім того, Держпродспоживслужба проведе внутрішнє розслідування цієї ситуації.

За попередніми даними, ситуація спричинена відсутністю належних умов на території порту для перебування тварин, безвідповідальністю власниці, недотриманням умов транспортування тварин а також відсутністю належної комунікації між органами влади.

Наразі Держпродспоживслужба перебуває у тісній комунікації з волонтерами та зоозахисниками.

За результатами зустрічі Держпродспоживслужба:

- Упродовж двох тижнів проведе внутрішнє розслідування щодо дотримання вимог ветеринарного законодавства та про запобігання жорстокого поводження з тваринами при здійсненні експорту тварин.

- Оприлюднить результати внутрішнього розслідування на офіційному сайті;

- Вчергове звернеться до парламенту з вимогою передбачити в проекті Державного бюджету на 2019 рік фінансування на спорудження прикордонних інспекційних постів з карантинними зонами. (Відповідні пропозиції вносилися Держпродспоживслужбою до держбюджету-2018 і до держбюджету-2019, але вони не були враховані).

- Дасть доручення, відповідно до якого однією з умов оформлення ветеринарних документів на живих тварин буде забезпечення належних умов їх транспортування.

Якщо вимоги не дотримуватимуться – ветеринарні документи не видаватимуться;

- Сформулює перелік ключових критичних питань, які потребують нагального вирішення шляхом об’єднання зусиль Держпродспоживслужби, активістів та зоозахисників;

- Ініціює зустріч за участю митних органів, адміністрації морських портів з метою налагодження конструктивної комунікації з метою оперативного реагування на можливі факти жорстокого поводження з тваринами.

Зоозахисні організації та активісти у свою чергу запевнили у готовності активно долучатися до питань, які потребують нагального вирішення і реагування, лобіювати ці питання у суспільстві та органах влади.

Також було досягнуто домовленості тримати постійний зворотний зв'язок та двосторонню комунікацію.