Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
9 + 6 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Держпродспоживслужба та Ліонська школа ветмедицини розвивають співробітництво

1-2 жовтня 2018 року в Україні перебуває керівник сектору післядипломної освіти та міжнародного співробітництва Ліонської національної школи ветеринарної медицини Венсан Бріуд. Цей візит організований за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні і є продовженням місії директора Ліонської школи Олів’є Фожера до України, яка проходила у червні поточного року у рамках розбудови системи післядипломного навчання ветеринарних лікарів в Україні.

У рамках перебування в Україні представники ліонської національної школи ветеринарної медицини зустрілися з Головою Держпродспоживслужби Володимиром Лапою, першим заступником Голови Андрієм Жуком та керівником Сектору організації професійного навчання Держпродспоживслужби Наталією Костіною.

У зустрічі також взяли участь аташе з питань сільського господарства, безпечності харчових продуктів за земельних ресурсів Представництва Європейської Комісії в Україні Крістіан Бен Хелл, радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен.

Учасники зустрічі проаналізували потреби в післядипломному навчанні українських ветеринарних інспекторів та обговорили шляхи їх вирішення.

Крім того, сторони обговорили хід напрацювання проекту меморандуму про співробітництво, який Держпродспоживслужба та Ліонська школа мають намір підписати.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа привітав французьку сторону та висловив сподівання на подальше плідне співробітництво. Він зазначив, що для повноцінної реалізації та формування системи післядипломної освіти в Держпродспоживслужбі уже зроблено досить багато, але ще куди прагнути і розвиватися.

За його словами, уже є попередня домовленість з Європейською Комісією розглянути можливість надання Держпродспоживслужбі технічної допомоги, яка б передбачала поглиблення співробітництва з Ліонською національною ветеринарною школою в питаннях післядипломного навчання ветеринарних лікарів.

Як наголосив Перший заступник Голови, Україні необхідно розширювати тематику навчань, застосовувати новітні методики та підходи з урахуванням як рекомендацій МЕБ, так і специфіки національного законодавства.

«Основною причиною необхідності модернізації цієї системи є недостатній ефект від традиційних курсів підвищення кваліфікації. Нашим інспекторам ветеринарної медицини необхідно мати доступ не лише до знань епізоотології і заходів, які використовуються для боротьби з хворобами. Для них потрібні актуальні знання про чинне законодавство, європейські регламенти, підвищення рівня юридичної обізнаності, практичний досвід здійснення державного контролю та лабораторної діагностики», - наголосив Андрій Жук

Керівник сектору післядипломної освіти та міжнародного співробітництва Ліонської національної школи ветеринарної служби Венсан Бріуд у свою чергу наголосив, що розвиток співробітництва з Держпродспоживслужбою – серед пріоритетів для Ліонської школи.

Він також запросив представників Держпродспоживслужби відвідати Ліонську школу з метою вивчення ліонського досвіду, а також організації стажування ветеринарних інспекторів з України.