Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
1 + 8 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

За ініціативою Держпродспоживслужби внесені зміни до заходів із ліквідації АЧС на Херсонщині

У зв’язку з численними зверненнями зоозахисних організацій стосовно заходів із ліквідації спалаху африканської чуми свиней (АЧС), які відповідно до вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС» (наказ Мінагрополітики № 111 від 7.03.2018), зокрема передбачають знищення бродячих собак і котів гуманними методами, Держпродспоживслужба ініціювала позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Херсонській міській раді, яке відбулося сьогодні, 28 вересня 2018 року.

Держпродспоживслужба, ґрунтуючись на вимогах Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», внесла на розгляд ДНПК при Херсонській міській раді пропозицію внести зміни до рішення про вжиття невідкладних заходів із ліквідації спалаху АЧС, що виник на адміністративній території міста Херсона, у частині знищення бродячих собак і котів гуманними методами.

Враховуючи суспільний резонанс та чутливість питання, члени ДНПК при Херсонській міській владі підтримали ініціативу Держпродспоживслужби утриматися від знищення безпритульних тварин. Натомість прийнято рішення про вилов таких тварин на визначеній території, утримання їх у відповідних вольєрах із метою спостереження, стерилізації, обліку, ідентифікації та вакцинації.

Зазначимо, що до складу ДНПК при Херсонській міській раді, крім Херсонського міського управління Держпродспоживслужби, входять представники міської влади, правоохоронні органи, ДСНС тощо. Рішення ДНПК є колегіальним і обов’язковим до виконання. З кожного пункту плану заходів, який приймається ДНПК, визначені відповідальні органи. Питання безпритульних тварин відноситься до компетенції місцевої влади.

Разом з цим, слід наголосити, що насамперед проблема полягає у недостатності вирішення місцевою владою питання гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин, зокрема шляхом створення мережі муніципальних притулків, широкої роз’яснювальної кампанії, стерилізації, вакцинації, заохочення розвитку волонтерського руху тощо.

За ініціативою Держпродспоживслужби внесені зміни до заходів із ліквідації АЧС на Херсонщині