Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
1 + 0 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Представники Держпродспоживслужби пройшли стажування у Німеччині

У серпні поточного року відбувся візит представників Держпродспоживслужби до м. Дрезден (Німеччина) з метою ознайомлення з структурою, сучасними методиками та процедурами Науково-дослідного центру з питань здоров'я та ветеринарії Саксонії у рамках реалізації проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Під час стажування спеціалісти контрольно-токсикологічних лабораторій Держпродспоживслужби ознайомилися з використанням міжнародно визнаних стандартних методів для проведення ефективних лабораторних випробувань залишків пестицидів, ознайомились з роботою хромато-мас-спектрометра типу GC-ToF-MS, програмним забезпеченням та спробувала самостійно ідентифікувати отримані якісні та кількісні характеристики проби до занесеної в пам'ять приладу бази, що налічує майже 700 видів різних пестицидів.

Учасники на практиці застосували SRM для вилучення дитіокарбаматів із зразків рослинного походження з подальшим їх детектуванням методами GS-MS/MS та LC-MS/MS відповідно. Також вони теоретично розглянули методики кількісного визначення диквату та параквату у різних об’єктах аналізу.

Завершальним в навчальній поїздці став візит делегації до відділу обробки даних. На базі лабораторії функціонує єдина система обробки вхідної (замовник, напрямок дослідження і т.д.) та вихідної (результати дослідження) інформації про отриманий зразок – LIMS (Laboratory Information Management System). Система дає змогу не тільки сформувати кінцевий висновок про отриманий зразок (протокол дослідження), але й провести сортування зразків за різними категоріями: вид продукції, параметри, які визначаються, оцінити кількість отриманої продукції, сформувати звіт і т.д.

Представники Держпродспоживслужби пройшли стажування у Німеччині