Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
13 + 7 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Запровадження заходів біобезпеки вбереже господарство від АЧС – Держпродспоживслужба

Політика Держпродспоживслужби спрямована на проведення ефективного моніторингу щодо африканської чуми свиней (АЧС), особливо у дикій фауні, а також на запровадження в господарствах заходів біобезпеки. Про це заявив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю «AgroPolit».

За його словами, за останній період Держпродспоживслужба вжила комплекс заходів з недопущення поширення африканської чуми свиней територією України. Це дозволило стабілізувати ситуацію: якщо порівняти статистику, то за більшістю напрямків кількість випадків зменшилася. У той же час, завдяки проведенню депопуляції диких кабанів з моніторинговими дослідженнями щодо захворювання на АЧС, кількість випадків у дикій фауні очікувано збільшилася.

«Чим менше буде там вірусу, тим менший ризик занесення його у товарний сектор і домогосподарства населення. Це політика, яка проводилася під час зимового періоду, коли був сезон полювання, і ми продовжимо її після відкриття сезону полювання восени - активний моніторинг у дикій фауні, щоб виявляти хворих диких кабанів і локалізувати поширення вірусу. Вочевидь саме це є одним з основних факторів поширення вірусу», - наголосив Володимир Лапа.

Крім того, розроблений проект постанови Кабінету Міністрів, який пропонує запровадити спрощений порядок відшкодування вартості за вилучені у зв'язку з захворюванням на АЧС свиней.

«Зараз кошти відшкодовуються з місцевих бюджетів, але хотілося б мати більш швидкі й надійні інструменти, в тому числі з використанням коштів державного бюджету. Усі центральні органи влади вже погодили її, і зараз ми закінчуємо узгодження останніх технічних деталей. Тому я сподіваюся, що найближчим часом ця постанова вже буде винесена на голосування», - зауважив Голова Держпродспоживслужби.

Крім того, Держпродспоживслужба проводить активну роз’яснювальну кампанію щодо необхідності посилювати рівень біобезпеки як в домашніх господарствах, так і на великих агрокомплексах.

«Проблема у тому, що нема вакцини. Якщо від більшості хвороб можна убезпечитися через вакцинацію, то в даному випадку ні. Тому залишається лише один чинник – біобезпека. Робимо приписи, що потрібно вдосконалити. Із домогосподарствами є лише один інструмент – роз’яснювальна кампанія, тому що забезпечити біобезпеку на рівні домогосподарств нереально. Саме тому ми фіксуємо найбільшу кількість випадків у господарствах населення», - пояснив Володимир Лапа.

Запровадження заходів біобезпеки вбереже господарство від АЧС – Держпродспоживслужба