Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
13 + 1 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Підвищення професійної компетенції уповноважених лікарів шляхом дистанційного навчання

У липні 2018 року в Держпродспоживслужбі на базі електронної системи дистанційного навчання “Moodle” розпочалося професійне навчання для уповноважених лікарів, які здійснюють свою діяльність на підприємствах Вінницької, Волинської, Івано-Франківської та Київської області, що мають право експорту своєї продукції (м’ясо птиці та м’ясні продукти з м’яса птиці) до Європейського Союзу. Учасники навчання (слухачі), які призначені для участі у навчанні визначено керівництвом Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби на основі рекомендацій місії ЄС. Вони дистанційно пройдуть навчальний курс на тему: “Державний контроль діяльності операторів ринку відповідності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин”, який був розроблений фахівцями Держпродспоживслужби спільно з викладачами факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Період навчання: з 9 по 30 липня 2018 року (за необхідності може бути продовжено).

Метою даного навчання є підвищення рівня професійної компетенції працівників, у даному випадку, уповноважених лікарів при виконанні їхніх службових обов’язків.

Навчальний курс складається із таких секцій:

1. Вступного тестування (тест – оцінка знань). Метою якого є визначення рівня знань уповноважених лікарів на початку навчання, їх готовності до сприйняття нової інформації.

2. Уроків (їх у даному навчальному курсі передбачено – 6):

- урок № 1. Юридичні підстави ветеринарної сертифікації. Учасники навчання ознайомляться із загальними вимогами до ветеринарної сертифікації, торгівельними обмеженнями, експортно-імпортними процедурами та іншими нормативними документами, що містяться в Кодексі здоров'я наземних тварин (Наземний кодекс), які гарантують безпеку міжнародної торгівлі на рівні країн наземними тваринами (ссавцями, плазунами, птахами та бджолами) і продукцією тваринного походження.

- урок № 2. Договори, регламенти та директиви ЄС. Учасники навчання ознайомляться з положеннями Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів від 15.04.1994; Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 228-р., а також іншими договорами, регламентами та директивами ЄС в відповідній сфері діяльності.

- урок № 3. Нормативні акти. Даний урок передбачає вивчення Закону України від 18.05.2017 № 2042 “Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин”, який  визначає правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України та знання інших нормативно-правових актів (законів України, кодексу України про адміністративні правопорушення, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Мінагрополітики тощо).

- урок № 4. Механізм реалізації. Вивчення порядку та процедури видачі ветеринарних документів, допуску оператора на ринок, видачі експлуатаційних дозволів, надання права експорту, особливостей заповнення ветеринарних документів. Обіг документів, заповнення та їх зберігання.

- урок № 5. Кращі практики (передовий досвід). Представлено перелік українських підприємств, які мають право експорту своєї продукції до Європейського Союзу.

- урок № 6. Презентації. Наведені для розгляду слухачам кращі презентації на такі актуальні теми: “Сертифікація продукції в ЄС”, “Система безпеки харчових продуктів у ЄС, законодавство”, “Продовольчо-ветеринарне бюро (FVO)”, “Підготовка документів до FVO”, “Система державного контролю, завдання в частині ветеринарії”, “Ферма: основні вимоги”, “Забій ВРХ”, “Програми-передумови”, “НАССР”, “Простежуваність та ідентифікація тварин”, “Лабораторний контроль яловичини та продукції з неї”.

3. Фінального тестування (тест – підсумкова оцінка знань). Буде проведено наприкінці навчання з метою об’єктивної оцінки слухачами набутих знань та вмінь, компетенції за цей період.

4. Анкетного опитування (опитувальник). Його учасники навчання заповнюють після кожного навчального курсу з метою визначення ефективності проведеного навчання.

5. Видачі сертифікату про успішне проходження навчального курсу “Державний контроль діяльності операторів ринку відповідності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин”.

Спочатку уповноважені лікарі самостійно здадуть вступне тестування, щоб визначити їх рівень знань на початку навчання, після чого вони перейдуть до вивчення матеріалів. Уроки вивчаються поступово,  а саме:  урок № 1, урок № 3, урок № 3 і так далі. Після вивчення матеріалів, уповноважені лікарі будуть здавати фінальне (підсумкове) тестування з метою визначення оцінки набутих знань та вмінь, компетенції слухачами. Підсумкове тестування буде проводитися обов’язково в присутності членів Комісії, визначеної керівництвом Держпродспоживслужби. І уже, за підсумками фінального тестування учасники навчання заповняють анкету (опитувальник) та отримують сертифікат про успішне проходження навчального курсу “Державний контроль діяльності операторів ринку відповідності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин”, у якому зазначається період навчання та кількість годин навчання. У випадку встановлення незадовільних результатів навчання, як передбачено Внутрішніми правилами навчання, затверджених наказом Держпродспоживслужби від 24 травня 2018 року № 437, працівники Держпродспоживслужби мають право взяти участь в новому курсі навчання та пройти повторне тестування. Звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 5 пункту 17 розділу VI Внутрішніх правил навчання керівники структурних підрозділів Держпродспоживслужби, територіальних органів, державних установ та підприємств, які належать до сфери управління Держпродспоживслужби, враховують результати навчання при преміюванні та інших формах оцінки працівників.

За підсумками проведеного навчання Сектором організації професійного навчання Держпродспоживслужби буде підготовлено та надано керівництву звіт про ефективність проведеного навчання.

Підвищення професійної компетенції уповноважених лікарів шляхом дистанційного навчання