Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
1 + 0 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

Представники Держпродспоживслужби ознайомилися з проведенням фітосанітарного контролю вантажів на прикордонних інспекційних постах Латвії

З 11 по 15 червня 2018 року відбулася навчальна поїздка фахівців Держпродспоживслужби до Латвійської Республіки.

Участь у заході взяли начальник відділу фітосанітарних заходів на митному кордоні Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Любов Мельник, головний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на митному кордоні Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Любов Геря та начальник управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області Вікторія Люта.

Метою поїздки стало отримання практичного досвіду здійснення фітосанітарного контролю імпортних вантажів у пунктах пропуску на кордоні Латвійської Республіки у відповідності до законодавства Європейського Союзу. Ця поїздка відбувалася в рамках інструменту ТАІЕХ, який передбачає залучення зовнішньої допомоги, що надається Європейською Комісією для обміну інформацією з метою розбудови інституціональної спроможності.

Під час перебування у Латвії учасники поїздки відвідали Департамент прикордонного контролю Продовольчої та ветеринарної служби Латвійської Республіки, призначені прикордонні інспекційні пости Латвії в яких здійснюється фітосанітарний контроль вантажів – Резекне (залізничний) і Сілєне (автомобільний), Ризький морський порт та Рига аеропорт. Представники Держпродспоживслужби ознайомилися з  облаштуванням та забезпеченням прикордонних інспекційних постів Латвії та проведенням фітосанітарного контролю вантажів на кордоні у відповідності до законодавства Європейського Союзу.

Представники Держпродспоживслужби у призначених прикордонних інспекційних постах ознайомилися з процесом оформлення імпортних вантажів через інформаційно-телекомунікаційну систему TRACES. Завдяки TRACES відбувається комунікація між представниками власників вантажів, фітосанітарними інспекторами та інспекторами митниці.

Крім цього, фітосанітарними інспекторами Латвії значна увага приділяється фітосанітарному контролю дерев’яного пакувального матеріалу. Також на прикладах країн Європейського Союзу було наведено інформацію щодо випадків занесення з дерев’яним пакувальним матеріалом та виявлення таких карантинних шкідливих організмів як соснова стовбурова нематода, китайський та азіатський вусач.

Разом з головним експертом Департаменту прикордонного контролю Гунарсом Тилитис учасники поїздки обговорили практичні питання імплементації Європейського законодавства в частині здійснення фітосанітарних заходів, зокрема Директиви Комісії 2008/61/ЄC від 17 червня 2008 р. щодо створення умов, за яких певні шкідливі організми, рослини, продукти рослинного походження та інші об’єкти, перераховані в додатках I-V до Директиви Ради 2000/29/ЄС, можуть бути ввезені або переміщені в межах Співтовариства або його окремих охоронних зонах для дослідницьких або наукових цілей і для роботи над сортовим відбором. 

Представники Держпродспоживслужби ознайомилися з проведенням фітосанітарного контролю вантажів на прикордонних інспекційних постах Латвії