Вхід

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
2 + 3 =
Розв’яжіть цей простий математичний приклад і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.

На Полтавщині відбулося навчання представників органів місцевого самоврядування з питань нововведень у профільному законодавстві

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за підтримки Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування провело семінар-навчання представників органів місцевого самоврядування області з питань законодавчих нововведень у сфері житлово-комунальних послуг, безпечності харчових продуктів та ветеринарії, санітарного законодавства і захисту рослин.

Мета заходу - запобігання порушенням у сферах ціноутворення, безпечності харчових продуктів, санітарного законодавства, застосування засобів захисту рослин та запобігання занесення та розповсюдження сказу тварин африканської чуми свиней та нодулярного дерматиту великої рогатої худоби на території Полтавської області.

Завідувач сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Ірина Максимішина у своїй доповіді висвітила законодавчі зміни у сфері житлово-комунальних послуг в частині тарифоутворення на комунальні послуги та послугу з управління, оплати фактично спожитих комунальних послуг у зв’язку з прийняттям Закону України від 09.11.2017 № 2189-VІІІ «Про житлово-комунальні послуги».

Також вона повідомила учасників семінару, що Верховна Рада України 7 червня 2018 року прийняла законодавчий акт, яким, зокрема вносяться зміни до термінів введення в дію окремих положень законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Так, з метою регульовання відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг визначено, що окремі норми нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» вводяться в дію 1 травня 2019 року (щодо комунальних послуг).

Що стосується регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком, то термін введення його в дію залишився без змін - з 10 червня 2018 року. Однак передбачено, що договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які уже були укладені, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами доки не будуть укладені договори про надання послуг з управління, багатоквартирним будинком. У той же час до затвердження Кабінетом Міністрів України типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком сторони зможуть укладати договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком за формою та на умовах, погоджених між управителем та співвласниками.

Крім того, прийнятими змінами передбачено відтермінування до 1 серпня 2020 року набрання чинності норми Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» щодо застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання за порушення строків встановлення засобів обліку теплової енергії та води.

Як наголосила Ірина Максимішина, практично при кожній перевірці суб’єктів господарювання, що надають житлово-комунальні послуги, встановлюються порушення державної дисципліни цін. Тому варто спілкуватись у режимі попередження, а не застосування штрафних санкцій.  

Представниками управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області було роз’яснено присутнім питання законодавства щодо безпечності харчових продуктів та проведення контролю: запровадження ризик - орієнтованого підходу до проведення перевірок та застосування при цьому актів з вичерпаним переліком питань, здійснення планових заходів контролю без попередження та з відеофіксацією. Акцентувалась увага щодо необхідності державної реєстрації потужностей операторів ринку, у тому числі і тих, що займаються первинним виробництвом продукції, та заборони обігу продуктів, виготовлених на потужностях, що не мають експлуатаційного дозволу чи державної реєстрації.

Також, обговорювався епізоотичний стан щодо сказу і африканської чуми свиней в Полтавській області та заходи профілактики і недопущення занесення нодулярного дерматиту великої рогатої худоби на територію Полтавщини.

Присутні були ознайомлені з основними вимогами законодавства у сфері захисту рослин. Особливу увагу було приділено заходам, які потрібно вжити по запобіганню наявності фальсифікованих пестицидів на ринку Полтавської області.

На семінарі були обговорені проблемні питання по кожному напрямку, надані відповіді на поставлені питання.

На Полтавщині відбулося навчання представників органів місцевого самоврядування з питань нововведень у профільному законодавстві