Деталі отруєння дітей в Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 встановлює комісія

вівторок, 14 вересня, 2021 - 13:55
Деталі отруєння дітей в Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 встановлює комісія

У Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школа-дитячий садок», де нещодавно отруїлися 92 дитини, працює комісія, яка встановлює всі деталі зазначеного випадку. До складу комісії увійшли Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Заступниця Керівника Офісу Президента Юлія Соколовська та інші представники органів виконавчої влади.

Нагадаємо, з 8 по 10 вересня до Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб надійшло 93 повідомлення про захворювання харчовою токсикоінфекцією та гастроентероколіти. Захворіли 92 учня навчально-виховного об’єднання та мама однієї дитини, котра заразилася від своєї дитини контактно-побутовим шляхом. На сьогоднішній день 78 дітей лікуються амбулаторно, ще 14 дітей та 1 доросла знаходяться у Хмельницькій інфекційній лікарні.

В перший день, коли було отримано повідомлення про отруєння дітей, фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області було організовано проведення санітарно-епідеміологічного розслідування з відбором проб для проведення лабораторних досліджень та інспектування харчоблоку закладу. Крім того, ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області було видано рішення про тимчасове призупинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів за порушення законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин харчоблоку Хмельницького НВО №1 терміном на 10 робочих днів від 09.09.2021.

Попередньо встановлено, що масове захворювання було спричинено вживанням страв, виготовлених у харчоблоці навчально-виховного об’єднання. Встановлено джерело збудника інфекції – у 6 працівників персоналу харчоблоку виявлено золотистий стафілокок, який також був знайдений у трьох зразках відібраних страв і у 27 зразках змивів.

Відомо, що перед початком навчального року всі працівники навчального закладу (у тому числі, працівники харчоблоку) пройшли періодичний медичний огляд та гігієнічне навчання. Встановлення деталей триває.

Головне меню