На Луганщині відбувся семінар «Алгоритм взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади» за участю фахівців Держпродспоживслужби

п'ятниця, 12 березня, 2021 - 10:05
На Луганщині відбувся семінар «Алгоритм взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади» за участю фахівців Держпродспоживслужби

5 та 11 березня 2021 року керівництво та фахівці Держпродспоживслужби Луганщини взяли участь у семінарі, в режимі zoom, на тему «Алгоритм взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади», що відбувся за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації.

У порядок денний роботи семінару були включені наступні питання:

  • «Про заходи щодо запобігання отруєнь бджіл»;
  • «Алгоритм дій пасічника при встановленні факту масової загибелі бджіл відповідно до вимог діючого законодавства»;
  • «Про недопущення порушення законодавства в сфері захисту рослин сільськогосподарськими виробниками усіх форм власності з метою попередження отруєння людей, свійських тварин та бджіл в період проведення весняно-польових робіт у 2021 році. Безпечне застосування пестицидів.»;
  • Про ініціативи проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» щодо підтримки комплексного розвитку бджільництва на території Луганської області;
  • «Про державні підтримки аграріїв у 2021 році».

Загалом до заходу долучились близько 160 учасників з усіх куточків області, зокрема представники Спілки бджолярів,органів місцевого самоврядування, спеціалістів у галузі тваринництва та рослинництва.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області всебічно висвітлили питання щодо порядку реєстрації та розміщення пасік, звернувши особливу увагу на те що органи місцевого самоврядування, аграрії – виробники рослинної сільськогосподарської продукції та державні установи ветеринарної медицини мають бути поінформовані про планове місце розташування пасік.

Також учасникам семінару повідомлено про алгоритмом дій у випадку загибелі бджіл, зокрема внаслідок ймовірного отруєння пестицидами.

Йшлося про взаємодію аграріїв, влади і пасічників для попередження і недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів засобами захисту рослин.

Організація безпечного проведення робіт з засобами захисту рослин, контроль за дотриманням правил техніки безпеки.

Порядок оповіщення органів місцевого самоврядування, населення та власників пасік про проведення робіт із захисту рослин з застосуванням пестицидів.

Про навчання працівників, робота яких пов’язана з безпосереднім транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами для отримання допусків та посвідчень на право здійснення таких робіт.

Головне меню