До пілотного проєкту з контролю сирого молока будуть додані нові області – В. Магалецька

п'ятниця, 12 лютого, 2021 - 09:44
До пілотного проєкту з контролю сирого молока будуть додані нові області – В. Магалецька

До пілотного проєкту з контролю сирого молока будуть додані нові області. Про це заявила Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька за результатами зустрічі з представниками швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Саме ця програма допомагає впроваджути в країні європейські стандарти контролю сирого молока. Програма має сприяти українським виробникам посилити позиції, зокрема на ринках ЄС, а вітчизняному споживачу – отримати більш якісні молочні продукти.

«Сьогодні пілотний проєкт реалізується у 9 областях, але деякі загальні висновки вже можна зробити. Головний виклик, який стоїть перед нами – уніфікація протоколів та процедур, а також посилення лабораторного ресурсу. Єдині критерії, єдині стандарти якості – це той результат, якого ми прагнемо», - наголосила В. Магалецька.

За словами очільниці Держпроспоживслужби, одним з ключових інструментів наближення українського ринку молока до європейських зразків є онлайн-платформа «Молочний модуль». Це додаток, синхронізований з базою даних Держпродспоживслужби, лабораторіями та операторами молока.

«Онлайн-рішення – це шлях, яким йде весь цивілізований світ. Вони дозволяють пришвидчити виробничі процеси та мінімізувати людський фактор. Саме тому диджиталізація є одним з пріоритетів діяльності нашої команди», - сказав заступник Голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформації та цифровізації Анатолій Вовнюк.

Нагадаємо, раніше Владислава Магалецька заявила, що головною реформою Держпродспоживслужби є її трансформація на сучасний, прозорий та зручний сервіс, що стоятиме на захисті як держави, так і бізнесу та кожного споживача. До сфери відповідальності Держпродспоживслужби відноситься, зокрема, контроль за якістю харчових товарів.

Головне меню