На Чернігівщині за участю фахівців Держпродспоживслужби відбулося обговорення заходів профілактики отруєнь бджіл

четвер, 11 березня, 2021 - 10:07
На Чернігівщині за участю фахівців Держпродспоживслужби відбулося обговорення заходів профілактики отруєнь бджіл

Фахівці Куликівського управління Держпродспоживслужби провели нараду з питань профілактики отруєння бджіл за участю представників Куликівської селищної ради, аграріїв та власників пасік. Під час зустрічі обговорено стан і проблемні питання, що стосуються бджолярства.

Увага присутніх зверталась на порядок реєстрації пасік, обов’язкові профілактично-діагностичні заходи і тарифи на ветеринарно-санітарні послуги, відбір зразків для лабораторних досліджень, оформлення ветеринарно-санітарного паспорту на пасіку, реєстрацію пасіки як потужності в єдиному державному реєстрі потужностей операторів ринку з первинного виробництва харчових продуктів, обов’язкові для виконання у галузі бджільництва ветеринарно-санітарні вимоги щодо розміщення, облаштування і кочівлі пасік, найпоширеніші випадки отруєння та загибелі бджіл внаслідок дії засобів захисту рослин при проведенні польових робіт, дотримання чинного законодавства, санітарних регламентів щодо застосування пестицидів аграріями та відповідальність при порушенні законодавства, алгоритм дій при підозрі на отруєння бджіл.

Фахівці управління порекомендували на території Куликівської громади створити спілку бджолярів, тісно співпрацювати та обмінюватись інформацією між органами місцевого самоврядування, аграріями та Держпродспоживслужби для запобігання випадкам отруєння бджіл внаслідок застосування засобів захисту рослин.

Зустріч пройшла у формі активного обговорення. Учасники заходу отримали відповіді на всі запитання, що їх цікавили, обмінялись думками, досвідом. Прийнято відповідні рішення про подальшу співпрацю. Учасники отримали друковані пам’ятки щодо профілактики отруєння бджіл.

Головне меню