На Херсонщині власник свиноферми майже рік не допускає державних ветінспекторів для перевірки

середа, 10 лютого, 2021 - 16:11
На Херсонщині власник свиноферми майже рік не допускає державних ветінспекторів для перевірки

8 лютого відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Каховській районній держадміністрації та районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю керівника Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Івана Місюри. 

На засіданні комісії розглянуто питання про хід виконання Плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней (АЧС) на території Каховського району. 

Нагадаємо, ще 1 квітня 2020 року у одному із господарств на території Каховки отримали позитивні результати лабораторних досліджень на африканську чуму свиней. Того ж дня відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Каховській РДА щодо встановлення меж спалаху, зонування спалаху і затвердження плану заходів щодо ліквідації АЧС. Тоді до так званої зони захисту потрапило смт Любимівка. 

Згідно інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, після оголошення про спалах та введення карантину, проводиться облік усіх свиней. 

У Любимівці є ферма, де свиней вирощують у промислових масштабах. На обліку там нараховувалось 355 голів свиней. Є рішення про проведення на підприємстві позапланового інспектування. Але власник досі не допускає фахівців на територію ферми. Телефоном власник стверджує, що не знає скільки у нього в господарстві свиней. І що у нього зараз почались польові роботи, тому він не слідкує за ситуацією на фермі. Якщо тварини, наприклад, хворі на АЧС і вивозились за межі ферми, то вони можуть розповсюдити хворобу. І призвести до виникнення нових спалахів. Хоч для людини ця хвороба не становить небезпеки, проте вона приносить масові збитки власникам свиней. Бо, згідно інструкції, у місці спалаху усе поголів’я потрібно забити, а туші спалити. 

Державні інспектори Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області передали до органів Нацполіції вже 20 протоколів за фактами недопуску інспекторів на об’єкти. Розмір штрафу – 7 мінімальних заробітних плат. Матеріали про сплату штрафу направлено у державну виконавчу службу для примусового стягнення. 

За результатами роботи комісії прийнято попередні міри впливу. У разі недопуску інспектора Державної ветеринарної служби на територію підприємства, комісія буде вимушена обмежити розповсюдження свиней із вказаної ферми. А саме: облаштувати охоронно-карантинний пост на в’їзді до свиноферми та здійснювати огляд автотранспортних засобів з метою виконання карантинних заходів з недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в зоні захисту. Інші в’їзди/виїзди заблокувати шляхом встановлення блоків та/або переривання доріг без покриття.

Головне меню