На Кіровоградщині складаються сприятливі погодні умови для льодоходу та паводків

середа, 3 березня, 2021 - 15:02
На Кіровоградщині складаються сприятливі погодні умови для льодоходу та паводків

За даними прогнозу ДСНС України через коливання температурного режиму можуть виникати надзвичайні ситуації або ускладнення в життєдіяльності населення. Під час відлиг і формування тало-дощових паводків або раннього розвитку водопілля можливі підтоплення окремих населених пунктів та об’єктів господарювання. Також в умовах низького температурного фону можливі утворення заторів льоду та пов’язаних з ними різких підйомів рівнів води.

Про це йшла мова на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням очільника Кіровоградської ОДА Андрія Назаренка. У зібранні взяв участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.

У зв’язку зі сприятливими погодними умовами для паводків та з метою попередження епідемічних ускладнень серед населення області у результаті можливих паводків Держпродспоживслужба рекомендує для територій, потерпілих унаслідок повені:

  • Організовувати питне водопостачання населення виключно з використанням привізної та фасованої питної води. Використання колодязної та водопровідної питної води повинно бути заборонено через можливість її хімічного та бактеріологічного забруднення.
  • Налагодити постачання населенню продуктів харчування гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов’язкову термообробку. Бажано створити систему громадського харчування на місцях.
  • Здійснити дезінфекцію та дератизацію на потерпілих від повені територіях для профілактики інфекційних хвороб та міграції гризунів.
  • провести рекультивацію земель – очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій, сміття тощо) та перекопати городи присадибних ділянок на глибину 20-25 см;
  • індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційних машин та продезінфікувати;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, спорожнити, почистити та продезінфікувати;
  • провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
  • трупи загиблих тварин і птиці захоронити на скотомогильниках під контролем фахівців територіальних підрозділів Держпродспоживслужби.

У подальшому на таких територіях необхідно дослідити ґрунт на наявність токсичних сполук (отрутохімікатів, важких металів, нітратів тощо), збудників інфекційних, паразитарних хвороб та провести рекультивацію територій.

З метою забезпечення контролю за санітарно-епідеміологічною ситуацією за можливого підтоплення населених пунктів та після спаду води в них Держпродспоживслужба Кіровоградщини поінформувала балансоутримувачів об’єктів водопостачання про необхідність забезпечення запасів реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення питної води та проведення посиленого лабораторного контролю за її якістю.

Також поінформовано органи влади і місцевого самоврядування стосовно створення запасів дезінфекційних та дератизаційних засобів для їх застосування з профілактичною метою після сходження повені для недопущення випадків гострих кишкових інфекцій та інших захворювань серед населення.

Головне меню