Торговельний Brexit: відсьогодні Україна та Велика Британія торгують по-новому

четвер, 1 квітня, 2021 - 13:24
Торговельний Brexit: відсьогодні Україна та Велика Британія торгують по-новому

31 березня закінчився перехідний період, запроваджений у зв’язку з виходом Великої Британії зі складу Європейського Союзу. З 1 квітня 2021 року експортні вантажі з України до Великої Британії повинні супроводжуватись виключно формами ветеринарних сертифікатів, які опубліковані на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі «Сертифікати на експорт з України»-«Велика Британія».

Водночас ввезення підконтрольних товарів із Великої Британії з 1 квітня можливе у разі, якщо вантажі супроводжуються:

погодженими двосторонніми формами ветеринарних сертифікатів, які опубліковані на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі «Сертифікати на імпорт в Україну»-«Велика Британія»;

або

формами міжнародних сертифікатів, затверджених наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.07.2020 №1329 «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів».

«З колегами з Великої Британії триває кропітка робота для забезпечення обох країн необхідними експортними та імпортними можливостями, - розповіла Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. - На сьогоднішній день маємо 19 сертифікатів на експорт продукції та 11 сертифікатів на імпорт. Робота триває».

Держпродспоживслужба відіграє важливу роль у ефективності українського експорту. Її завданням є подолання технічних перешкод в торгівлі та забезпечення державних гарантій щодо дотримання вимог країн-партнерів.

Із вимогами Великої Британії щодо торгівлі товарами можна ознайомитися  у розділі «Вимоги країни світу» за посиланням:  https://dpss.gov.ua/mizhnarodne-spivrobitnictv/veterinariya-ta-bezpechnist/vimogi-krayin-svitu


Головне меню