У Херсонській області загинули лебеді: Держпродспоживслужба проводить перевірку

понеділок, 1 березня, 2021 - 13:03
У Херсонській області загинули лебеді: Держпродспоживслужба проводить перевірку

Фахівці Держпродспоживслужби проводять перевірку по факту загибелі двох десятків лебедів в Херсонській області та встановлюють причини загибелі. 

28 лютого на території Національного природного парку «Нижньодніпровський» Олешківського району в районі річок Конка та Гнилуша було виявлено тіла 20 лебедів. Працівники Держпродспоживслужби миттєво відреагували на подію: одразу після надходження повідомлення представники Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини прибули на місце загибелі птахів для з’ясування епізоотичної ситуації. 

Фахівці одразу ж відібрали 5 трупів загиблих лебедів та направили їх до Херсонської регіональної державної лабораторії ім. Ценковського та Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на грип птиці та хворобу Ньюкасла. 

Зранку, 1 березня, розпочато ретельне обстеження акваторії Дніпра, Конки, Гнилуші. Це роблять спільно представники Національного природного парку «Нижньодніпровський», Олешківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, ДСНС та органів місцевого самоврядування. Вони шукають, чи є ще загиблі птахи. Найближчим часом відбудуться засідання районної та обласної Державної надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї. 

«На жаль, це вже третій відомий випадок загибелі птиці в Херсонській області з початку цього року, - зазначила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. - По першому випадку загибелі сірих журавлів попередньо встановлено, що  птахи загинули від набряку легень внаслідок отруєння високотоксичною речовиною. По другому випадку продовжується перевірка і дослідження у декількох лабораторіях. Ситуація знаходиться на моєму особистому контролі: поставлено завдання якнайшвидше встановити, чи пов’язані ці три випадки між собою. Після завершення епізоотичних розслідувань матимемо повну картину».  

Головне меню